O NAS

Jesteśmy Grupą Kompetencyjną o szerokim doświadczeniu doradczym, zbudowanym na praktyce w zakresie wspierania firm rodzinnych w ich rozwoju.

Nasza praca obejmuje wszystkie aspekty przestrzeni biznesowej i rodzinnej. Pomagamy wprowadzić skuteczne rozwiązania w obszarach komunikacji i zarządzania. Co równie ważne, uporządkowana struktura biznesowa sprawia, że sama rodzina staje się silniejsza.

Pomagamy w ułożeniu koncepcji dotyczącej zarządzania i własności, a także w regulacji powiązań gospodarczych po między spółkami.Wspieramy również w tematach trudnych, które często są pomijane przez przedsiębiorców, takich jak: plan przekazania władzy i własności kolejnemu pokoleniu, zabezpieczenie finansowe Seniorów oraz określenie ścieżki dziedziczenia.

Nasz cel to zapewnienie bezpiecznej zmiany pokoleniowej, która w długiej perspektywie jest istotna dla każdego rodzinnego biznesu.

Wspieramy potencjał firm rodzinnych. Wspólnie pracujemy nad wizją ich rozwoju, skutecznym planowaniem i zarządza niem. Wprowadzamy działania, które chronią nie tylko przedsiębiorstwo, lecz także jedność rodziny. Tylko w ten sposób można zapewnić powodzenie rodzinnego biznesu i zabezpieczyć jego dziedzictwo dla następnych pokoleń.

Nasze projekty realizujemy wespół z naszym zaufanym, pracującym z nami od lat merytorycznym zespołem wyspecjalizowanych radców prawnych, doradców podatkowych, doradców gospodarczych, mediatorów oraz biegłych rewidentów.

Jesteśmy laureatami nagrody Dobra Firma 2020
oraz członkami Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Dla nas praca z firmą rodzinną często wykracza poza działanie jedynie jako audytor lub doradca.

Wielokrotnie służymy jako moderator, aby wspólnie przedstawić sprzeczne poglądy. W wielu przypadkach pomagamy rodzinom wyszukiwać wartości, które utrzymują je razem, wzmacniając międzypokoleniowe więzi. Czasem nawet przyjmujemy rolę psychologa, ujawniając nie tylko ukryte lęki, ale także ukryte talenty. To zadanie, w które chętnie inwestujemy naszą wiedzę, doświadczenie i osobiste zaangażowanie.

Będzie nam miło towarzyszyć Tobie, Twojej rodzinie i Twojej firmie na drodze do pełnej sukcesów przyszłości.

PARTNERZY / ZAŁOŻYCIELE

Małgorzata Macias

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Od lat wspiera firmy rodzinne w procesie pokoleniowej zmiany poprzez kształtowanie świadomości sukcesyjnej. oraz szukanie dodatkowych obszarów porozumienia w celu poszerzenia korzyści, jakie obie strony mogą osiągnąć w wyniku rozmów wzajemnych i mediacji.

We współpracy z klientem zapewnia bezstronny, opiniodawczy ogląd sytuacji, umożliwiający dostrzeżenie problemów i wprowadzenie koniecznych zmian.

Opracowuje dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania. Pomaga w budowaniu wizji na przyszłość oraz opracowaniu kompleksowych zintegrowanych planów pozwalających na osiągnięcie założonych celów.

Poza tym jest specjalistą w zakresie łączenia rozwiązań wielu dziedzin dotyczących sukcesji w spójną usługę zabezpieczeń rodziny i firmy na wypadek śmierci, w szczególności

w zakresie wprowadzania koncepcji dotyczących zabezpieczeń praw własności opartych o własne, wypracowane standardy doradztwa sukcesyjnego, obejmujące wszystkie istotne dla swojego Klienta płaszczyzny planowania.

Jest absolwentką Podyplomowej Akademii Trenerów Biznesu organizowanej przez Instytut Rozwoju Biznesu i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Prawa Spółek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Założyciel ARBORETUM GRUPA POWIERNICZA oraz ARBORE TUM GRUPA SUKCESYJNA.

Jerzy Dąbrowski

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Wieloletni Konsultant dla firm rodzinnych w dziedzinie wsparcia przywództwa członków rodziny w biznesie w obszarach rozwoju umiejętności zarządzania i struktur zarządzania.

Doradca i praktyk, który specjalizuje się w problematyce dotyczącej planowania spadkowego, w szczególności w opracowaniu modeli biznesowych służących ciągłości i rozwojowi przedsiębiorstwa rodzinnego, a także ścieżki działań służących ich wdrożeniu.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi. Przez wiele lat, jako Dyrektor zarządzający w branży motoryzacyjnej, odpowiadał za budowanie organizacji i sieci sprzedaży, a także za tworzenie planów i projektów marketingowych marki. Był odpowiedzialny za organizację relacji biznesowych z kluczowymi partnerami i klientami.

Prowadzi szkolenia, konferencje i indywidualne konsultacje dotyczące tematyki planowania sukcesji. Był doradcą wielu instytucji finansowych, które wspierał w zakresie budowania ich planów sukcesyjnych. To również specjalista w zakresie budowania sukcesji kompetencyjnej dla podmiotów gospodarczych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowaniu i wdrażaniu kompleksowych zabezpieczeń finansowych w planach sukcesji.

Praktyk i manager – współtwórca Akademii Życiowej organizowanej dla doradców z branży ubezpieczeniowej. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz – w zakresie finansów – w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Założyciel ARBORETUM GRUPA POWIERNICZA oraz ARBORETUM GRUPA SUKCESYJNA.

PARTNERZY – DZIAŁAMY RAZEM!

Robert Mikulski

RADCA PRAWNY, PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W BRILLAW

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim biznesowym doświadczeniem, Partner Zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy sp. p. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędzie Rady Ministrów i Ministerstwie Finansów i wielu podmiotach gospodarczych działających w Polsce, w tym w zarządach i radach nadzorczych spółek.

 

Jest współautorem wielu aktów prawnych z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa celnego, prawa ochrony własności intelektualnej, prawa ochrony środowiska czy zamówień publicznych, a także cenionym autorem licznych publikacji w gazetach i serwisach branżowych. Aktywnie uczestniczy w projektach dotyczących rozwoju energetyki, jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Polski Wodór. Pasjonat sharingeconomy i circulareconomy. Od lat czynny członek Warszawskiej Izby Gospodarczej.

 

BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy spółka partnerska, partner zarządzający: r.pr. Robert Mikulski

Pod szyldem Brillaw, od 2000 roku od ponad 20 lat dostarczamy z pasją i zaangażowaniem wsparcie prawne dla naszych Klientów. Wierzymy jako zespół, że to co z determinacją robimy, pozwała zmieniać status quo, myślenie ludzi i świat wokół nas na lepsze, załatwiając zarówno małe, jak i duże sprawy. Działamy wszędzie tam, gdzie są nasi Klienci i gdzie potrzebują naszego wsparcia.

Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, w tym z wieloletnim doświadczeniem biznesowym, doskonale przygotowanych do realizowania kompleksowej obsługi prawnej, dla każdego rodzaju aktywności. Czujemy potrzebę czynić coraz bardziej zrozumiałym i powszechnym nasze usługi, popularyzując zarówno wiedzę w tym zakresie i jak i doradzając w budowaniu nowych, społecznie odpowiedzialnych modeli biznesowych.

Działając nieszablonowo, oferujemy naszym Klientom innowacyjne wsparcie w prowadzonych przez nas sprawach, dzięki czemu obsługiwani przez nas Klienci zawsze dostają lub dostarczają swoim klientom to, czego potrzebują, w tym także w zasięgu międzynarodowym, z uwagi na to, że Kancelaria jest częścią międzynarodowej grupy TCM – światowego lidera w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, zarządzaniu wierzytelnościami i ich windykacji.

 

O NAS

Jesteśmy Grupą Kompetencyjną o szerokim doświadczeniu doradczym, zbudowanym na praktyce w zakresie wspierania firm rodzinnych w ich rozwoju.

Nasza praca obejmuje wszystkie aspekty przestrzeni biznesowej i rodzinnej. Dostosowujemy rozwiązania do rodzaju organizacji, wypracowując spójne cele, uwzględniające oczekiwania rodziny oraz plany firmy.

Nasz zespół współpracowników i partnerów biznesowych to specjaliści ze wszystkich obszarów biznesu rodzinnego, w tym prawa, podatków, zarządzania, finansów i psychologii.

Pracujemy z ekspertami w zakresie mediacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz planowania sukcesji, a także w dziedzinie planowania strategicznego i doskonalenia w biznesie rodzinnym.

Promujemy zgodność i jedność między właścicielami firm rodzinnych i członkami ich rodzin poprzez m.in.:

  • Pomoc w ułożeniu koncepcji dotyczącej zarządzania i własności
  • a także w regulacji powiązań gospodarczych pomiędzy spółkami
  • Pomoc w zakresie rozwoju i strategii organizacji oraz planowania ról członków firmy rodzinnej
  • Pomoc w usprawnieniu istniejącej organizacji pod kątem ładu rodzinnego i zarządczego
  • Budowę Konstytucji Rodzinnej
  • Świadome planowanie sukcesji

Jesteśmy laureatami nagrody Dobra Firma 2020
oraz członkami Warszawskiej Izby Gospodarczej.